Frak i melonik

Moda męska

Bez kategorii

JAN BŁACHOWICZ AMBASADOREM MARKI PAKO LORENTE

Jan Maciej Błachowicz urodził się 24 lutego 1983 roku w Cieszynie – mieście położony przy granicy polsko-czeskiej. Droga do sukcesu Cieszyńskiego Księcia stanowi inspirację dla wielu młodych, początkujących sportowców. Błachowicz to utalentowany zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi półciężkiej, a także utytułowany grappler i zawodnik boksu tajskiego. Prywatnie jest szczęśliwym ojcem, wiodącym aktywne, wypełnione licznymi pasjami życie. Niedawno został ambasadorem marki Pako Lorente.

Młodzieńcze lata

Przyszły mistrz MMA przyszedł na świat 24 lutego 1983 roku w Cieszynie – od nazwy miejscowości pochodzi pseudonim, którym posługuje się Jan Błachowicz, czyli Cieszyński Książę. Jego znakiem zodiaku są ryby. Jan był bardzo dobrym uczniem, który myśląc o przyszłości, snuł plany o kaskaderskiej karierze. Sport zawsze był obecny w życiu Błachowicza, który z pasją oglądał filmy z ulubionym Brucem Lee i Jean-Claudem Van Dammem. Przygoda Jana ze światem sportu rozpoczęła się mniej więcej w trzeciej klasie szkoły podstawowej, kiedy przez przypadek trafił do cieszyńskiego klubu judo. Błachowicz z sentymentem wspomina swoje pierwsze młodzieńcze bitwy, które stoczył na podwórku – fakt, że każdą z nich wygrał, jest w tych retrospekcjach dosyć istotny. Janek po drodze do wielkiej kariery sportowej spróbował wielu dyscyplin, między innymi – aikido, kung-fu, karate, boks, jiu-jitsu.

Początki kariery

Ambitny i głodny sukcesów Jan startował amatorsko w boksie, jiu-jitsu i muay thai. Następnym krokiem na sportowej drodze Błachowicza były turnieje MMA. Osiem zwycięskich pojedynków na poziomie amatorskim, jednoznacznie ukierunkowało sportowca, na dyscyplinę, która łączyła wiele trenowanych przez niego wcześniej technik.

Życie osobiste

Sport uczy dyscypliny, wytrwałości i pracowitości, czego potwierdzeniem może być nie tylko kariera zawodowa Jana Błachowicza, ale również jego życie prywatne. Już jako bardzo młody człowiek, Janek był bardzo pracowity – nocami zajmował się pilnowaniem porządku na bramkach w nocnych klubach, a w ciągu dnia pracował na pół etatu w hurtowni z artykułami hydraulicznymi. Liczne zajęcia nie stanowiły przeszkody w ukończeniu technikum budowlanego i odbywaniu regularnych treningów.

MMA

Rok 2007 to moment debiutu „Cieszyńskiego Księcia” w zawodowym MMA. Po kilku miesiącach wygrał on turniej KSW Eliminacje, co zaowocowało nawiązaniem współpracy z KSW, czyli największą polską organizacją mieszanych sztuk walki. Z Gal Konfrontacji Sztuk Walki wychodził zwycięsko, bardzo rzadko ponosząc porażki (wygrał 17 pojedynków, a przegrał zaledwie 2). W latach 2011-2014 był międzynarodowym mistrzem KSW w wadze półciężkiej. Od stycznia 2014 roku Jan Błachowicz związany jest z amerykańską organizacją UFC. Zadebiutował w niej zwycięską walką na gali w Szwecji, gdzie pokonał Ilira Latifiego.

Prywatnie

Błachowicz to człowiek, który nigdy się nie poddaje – czego świadectwem mogą być kontuzje, z których zawsze wychodził silniejszy i bardziej zdeterminowany. Jan jest chodzącą inspiracją, człowiekiem, który dla wielu stanowi wzór godny naśladowania. Ma liczne grono fanów na całym świecie, którzy podziwiają go za zaangażowanie, pasję, siłę charakteru i fakt, że pomimo olbrzymich sukcesów, o których marzy wielu sportowców, pozostał dobrym człowiekiem. Prywatnie Jan jest związany z Dorotą Jurkowską, razem wychowują syna – Janka juniora.

Człowiek z pasją

Cieszyński Książę to pasjonat dobrego kina, którym sam ma za sobą filmowy debiut (u Patryka Vegi w filmie „Pitbull”). Jan Błachowicz ma nienaganny styl, wyśmienity gust i niezwykłą charyzmę – od niedawna jest ambasadorem marki Pako Lorente, która łączy ponadczasową elegancję z potrzebą komfortu i wygody, którą doceniają aktywni, nowocześni mężczyźni. W kolekcji „Selected by Jan Błachowicz” znalazły się garnitury, swetry, koszule, spodnie, a także kamizelki i płaszcze.

Zostaw odpowiedź