Frak i melonik

Moda męska

GOŚĆ NA IMPREZIE KOMUNIJNEJ – JAK POWINIEN BYĆ UBRANY
Garnitury, Porady

GOŚĆ NA IMPREZIE KOMUNIJNEJ – JAK POWINIEN BYĆ UBRANY

Zbliża się czas ważnych rodzinnych uroczystości, które odbywają się najczęściej w maju. Przyjęcie Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej to bardzo istotne wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i dla całej rodziny. Na tak wyjątkowej uroczystości obowiązuje formalny dress code – szczególnie podczas części odbywającej się w kościele. Niezależnie od tego, czy pojawiasz się na imprezie jako rodzic, wujek czy przyjaciel, Twój ubiór powinien być stosowny do okoliczności. Zobacz jak ubrać się na przyjęcie komunijne i czego unikać, aby nie popełnić faux-pas.

Formalny dress code

Podczas rodzinnych uroczystości, a do takich zalicza się Sakrament Pierwszej Komunii Świętej, obowiązuje formalny dress code. Co to oznacza w praktyce? Ubiór podczas tego wydarzenia powinien być odpowiednio elegancki, schludny i stonowany. Mile widziane są klasyczne kroje, szykowne dodatki i stonowane kolory. Idealnym wyborem na tę okazję jest garnitur, ale nie jest to jedyna możliwa alternatywa.

Marynarka i spodnie

Ponadczasowy duet – marynarka i spodnie o dobrze dopasowanym do sylwetki kroju, w neutralnym kolorze – granatowym, bordowym, zielonym lub niebieskim sprawdzi się niezależnie od tego, jaką rolę pełnimy podczas uroczystości. Z uwagi na to, że Komunie Święte odbywają się wiosną, dobrze jest postawić na garnitur w jasnym – pastelowym wydaniu np. beżowym, błękitnym lub szarym. Marynarka jednorzędowa i spodnie z nogawką zaprasowaną w kant podkreślą wyjątkowy charakter wydarzenia. Pod spód marynarki należy założyć koszulę z kołnierzykiem i dopełnić ją dodatkami – krawatem lub muchą. Całość wzmocnią eleganckie akcesoria – skórzane brązowe obuwie typu oksford i pasek w tym samym kolorze.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8276-Rozowa-marynarka-garniturowa-P22SP-3G-003-W-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8275-Rozowe-spodnie-garniturowe-P22SP-6G-003-W-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8359-Koszula-meska-P000B-1X-051-B-S.html

Garnitur to niejedyna alternatywa

Choć może się wydawać, że klasyczny duet marynarka i spodnie, wykonane z tej samej tkaniny – w korespondującym wzorze lub kolorze to jedyna alternatywa, to nic bardziej mylnego. Na przyjęcie komunijne z powodzeniem można zrezygnować z marynarki i zastąpić ją tradycyjną kamizelką. Taka opcja sprawdzi się w sytuacji, gdy na uroczystości pojawiamy się jako gość – wujek czy przyjaciel, a nie jako rodzic dziecka przyjmującego Sakrament. Modne zestawienie – koszuli z kołnierzykiem, materiałowych spodni z nogawką zaprasowaną w kant, kamizelki jednorzędowej, krawata, skórzanych loafersów i paska w korespondującym odcieniu, z pewnością przyciągnie spojrzenia i będzie właściwie komponowało się z klimatem uroczystości.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7584-Koszula-meska-P21SF-1X-108-B.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8319-Kamizelka-meska-garniturowa-P21WF-8G-077-G-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6824-Spodnie-meskie-garniturowe-COIN-P20SP-6G-020-G.html

Najczęstsze faux-pas

Komponowanie stylizacji wizytowej, może przysporzyć nie lada problemów szczególnie osobom, które nie mają dużego doświadczenia z formalnym dress code. Aby uniknąć popularnych faux-pas, należy unikać:

  • Pstrokatych, krzykliwych kolorów oraz wzorów.
  • Casualowych fasonów takich jak szorty, T-shirty.
  • Sportowych dodatków (adidasów, bejsbolówek).
  • Materiałów podatnych na zagniatanie.
  • Nadmiernej ekspresji w dobrze akcesoriów biżuteryjnych.

Trzy złote zasady oficjalnej stylizacji

Wybierając ubrania i dodatki na przyjęcie komunijne, należy pamiętać o trzech ważnych zasadach, które sprawiają, że look wygląda stylowo, modnie i elegancko:

  • Obecność krawata lub muchy pod szyją zawsze wynosi stylizację w hierarchii formalności na wyższą pozycję.
  • Jasne kolory zdecydowanie lepiej wpisują się w wiosenny klimat i stosunkowo wczesną porę rodzinnej imprezy.
  • Skórzane akcesoria – pasek i buty, powinny mieć ten sam kolor – outfit wygląda wówczas schludnie i estetycznie.

Zostaw odpowiedź