Frak i melonik

Moda męska

Garnitury, Porady

JAK PRZECHOWYWAĆ UBRANIA?

Kompletując zawartość garderoby, wydajemy niejednokrotnie duże ilości pieniędzy, inwestując w dobre jakościowo koszule, garnitury czy dodatki. Świadome budowanie wizerunku i akcentowanie strojem własnego temperamentu czy upodobań, stało się bardzo modne. Właściwe przechowywanie ubrań sprawia, że można się nimi cieszyć przez wiele sezonów, a one same zachowują swój fason, kolor i zawsze prezentują się nienagannie i schludnie.

Koszule

Męskie koszule po praniu i prasowaniu należy przechowywać w garderobie na wieszakach. Dobrą praktyką jest zapięcie górnego guzika kołnierzyka i pozostawianie pozostałych odpiętych. Koszul nie może być zbyt dużo w jednej szafie – tak, aby ubrania nie gniotły się nadmiernie. Poszczególne modele dobrze jest posegregować kolorystycznie – białe i pastelowe modele razem, a fasony w ciemnych barwach w duecie ze wzorzystymi. Nie bez znaczenia jest również jakość samych wieszaków – cienkie i giętkie sprawią, że materiał koszuli będzie szybciej ulegał zagnieceniom, a samo ubranie wyglądało niechlujnie. Podstawą męskich stylizacji powinny być koszule z naturalnych materiałów, które pozwalają skórze swobodnie oddychać.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6620-Koszula-meska-LEANDRO-PLM-1X-606-B.html

Garnitury

Klasyczny męski garnitur składa się z dwóch lub z trzech części – marynarki, spodni a niekiedy również z kamizelki. Spodnie zaleca się przechowywać na specjalnych wieszakach, wyposażonych w klamerki, które umieszcza się na dole nogawek. Materiał powinien być złożony wzdłuż zaprasowanego kantu. Marynarki, podobnie jak koszule powinny być powieszone w szafie na masywnym wieszaku. Dobrym zwyczajem jest przechowywanie garnituru w specjalnym pokrowcu. Marynarka powinna być odpięta, a przestrzeń pomiędzy nią a innymi ubraniami musi być wystarczająco duża. Kupując garnitur, warto zainwestować w porządny model, wykonany z naturalnej wełny, która odznacza się wieloma pozytywnymi właściwościami – nie gniecie się, jest miła w dotyku, delikatna dla skóry, przewiewna i lekka.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6418-Marynarka-garniturowa-LAZARO-PLM-3G-218-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6417-Spodnie-meskie-garniturowe-LAZARO-PLM-6G-218-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6882-Kamizelka-meska-FERROL-P20SF-8X-010-S.html

Krawaty

Stylowe krawaty można przechowywać na kilka różnych sposobów. Pierwszym jest położenie „męskiego zwisu” w szufladzie, na płasko. Ta metoda ma jednak swoje wady – zabiera sporo miejsca, a w sytuacji, gdy w szufladzie nie ma przegródek, dodatki mogą się mieszać i gnieść. Drugim pomysłem na przechowywanie krawatów są specjalne wieszaki – ta opcja sprawdzi się w przypadku, gdy ilość dodatków jest duża. Jedną z najlepszych metod na uporządkowanie męskich krawatów – zarówno tych wykonanych z naturalnych włókien, dzierganych czy bazujących na włóknach sztucznych, jest ich dokładane zwinięcie w rulon (krawat musi być odwiązany) i ułożenie dodatku w przegrodach szuflady.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7080-Krawat-meski-P20SP-KX-036-D.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4680-Krawat-meski-PLM-KX-600-S.html

Buty

Aby buty przez dłuższy czas zachowały swój fason i kształt – szczególnie te wykonane z naturalnej skóry, należy używać prawideł, czyli wypełnień, dzięki którym obuwie nawet po wielokrotnym użytkowaniu, w trudnych warunkach atmosferycznych wygląda nienagannie i schludnie. Prawidła – plastikowe czy drewniane to niezbędny dodatek, dla panów, którzy przykładają dużą uwagę do swojego wyglądu, a ich garderobę dopełniają modne dodatki – oksfordy, brogsy, monki, derby czy lakierki.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5718-Obuwie-meskie-PLM-BX-073-C.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5395-Obuwie-meskie-PLM-BX-076-A.html

ABC poprawnej organizacji zawartości męskiej garderoby

Dobra organizacja zawartości garderoby, jej wyposażenie i obecność sprzętów dodatkowych, ułatwi zapanowanie nad dużą ilością ubrań oraz akcesoriów:

  • W garderobie powinien panować ład i porządek.
  • Dobre jakościowo wieszaki – masywne i solidne to znacznie lepsza alternatywa dla tańszych wieszaków, które są podatne na odkształcenia, łamią się i niszczą ubrania.
  • Koszule, marynarki, spodnie i dodatki należy posegregować kolorystycznie – jasne ubrania odseparować od ciemnych.
  • Warto zainwestować w elementy dodatkowe – pokrowce, przegródki, wyściółki do szuflad.
  • Zawartość garderoby dobrze jest od czasu do czasu przejrzeć i usunąć z nich tej ubrania, których już się nie nosi.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5069-Pokrowiec-na-garnitur-P000B-UX-006-C.html

Zostaw odpowiedź