Frak i melonik

Moda męska

Porady

JAKICH BŁĘDÓW W MĘSKIEJ STYLIZACJI NALEŻY UNIKAĆ?

Moda to nie tylko trendy – fasony, kolory, wzory, dodatki, ale przede wszystkim jest to zbiór zasad – tak zwany dress code, którego należy przestrzegać, gdy komponujemy stylizację. Niektórym osobom więcej problemów przysparza poprawne skomponowanie outfitu, szczególnie jeśli nie znają podstawowych kanonów obowiązujących w męskiej modzie. Zobacz, jakich błędów należy się  wystrzegać podczas łączenia poszczególnych części zestawu oraz których fasonów, zdecydowanie nie warto wybierać.

Błąd nr 1 – nadmiar printów

Zbyt dużo wzorów w jednej stylizacji prezentuje się niekorzystnie, a do tego obniża stopień formalności całości. Szczególną uwagę należy zachować, komponując look na specjalne okazje, podczas których obowiązuje oficjalny dress code. W takich przypadkach lepiej sprawdzą się gładkie tkaniny. Jeśli wybieramy wzór – niech pojawi się on maksymalnie na jednej części zestawu np. na krawacie lub poszetce. Pod spód wzorzystej marynarki założymy, jednolitą koszulę.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5242-Koszula-meska-KOAN-P000B-1X-575-B.html

Błąd nr 2 – za ciasna lub za duża marynarka

Nieumiejętne dopasowanie rozmiaru i fasonu marynarki to prawdziwa zmora. Za mała krępuje ruchy, za duża zaś zniekształca poprawne proporcje sylwetki. Wybierając marynarkę, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów – wzrost, obwód klatki piersiowej i pasa. Niekiedy niezbędne jest wykonanie drobnych poprawek krawieckich i dopasowanie ubrania do indywidualnej budowy ciała. Uniwersalnym krojem, który sprawdza się w zarówno w przypadku szczupłych, jak i mocno zbudowanych osób, jest marynarka jednorzędowa.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9000-Zielona-marynarka-meska.html

Błąd nr 3 – za długie spodnie

Za długie spodnie zniekształcają proporcje sylwetki i wyglądają nieestetycznie. Prawidłowo dobrana długość spodni to ta, w której materiał tworzy maksymalnie jedno zagięcie tuż nad linią buta. Najmodniejszy fason wyróżnia się dobrze dopasowaną, lekko zwężaną u dołu nogawką.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9011-Gladkie-rozowe-spodnie-garniturowe-meskie.html

Błąd nr 4 – casualowe dodatki do wizytowej stylizacji

Bardzo ważnym elementem każdej stylizacji są dodatki. Dopełnieniem wizytowego outfitu powinny być akcesoria w tym samym, wizytowym klimacie. Podobnie w przypadku nieformalnych zestawów – do casualowych fasonów, należy dopasować wygodne obuwie. Połączenie dwóch stylów stanowi nie lada wyzwanie i zarezerwowane jest raczej dla pół-formalnych okazji i osób, które dobrze czują się eksperymentując z modą.

Błąd nr 5 – za krótki lub za długi krawat

Choć wydawać by się mogło to oczywiste, to niewiele osób potrafi poprawnie zawiązać krawat. Jego nieodpowiednie zawiązanie skutkuje tym, że długość dodatku jest niewłaściwa. Poprawnie zawiązany krawat męski sięga do górnej klamry paska – nie jest ani krótszy, ani dłuższy.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8922-Granatowy-krawat-meski-w-wazki.html

Błąd nr 6 – koszula z krótkim rękawem w duecie z marynarką

Fason z krótkim rękawem i kołnierzykiem wpisuje się w casualowy dress code. Taki model można założyć na co dzień do szortów, jeansów lub chinosów, ale nie należy nosić go pod spód marynarki. Założenie koszuli z krótkim rękawem na wizytowe okazje, do garnituru to poważny błąd stylizacyjny i nieodpowiednia interpretacja zasad klasycznej elegancji.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8346-Koszula-meska-P22SF-1K-016-B-S.html

Błąd nr 7 – źle zapięte guziki

Problem ten dotyczy w szczególności stylizacji z marynarką. Ogólna zasada brzmi – „podczas stania marynarka powinna mieć odpięty wyłącznie dolny guzik, a podczas siadania, należy rozpiąć wszystkie guziki”. Warto również wspomnieć, że koszula musi być starannie zapięta na ostatni guzik kołnierzyka.

Błąd nr 8 – pogniecione ubrania

Wygniecione ubrania wyglądają nieestetycznie i niechlujnie. Zawsze, bez względu na stopień formalności stylizacji, należy zakładać czyste, starannie wyprasowane ubrania. Wyjątek stanowią jeansy – zaleca się, aby jeansy prać sporadycznie i nie prasować ich wcale.

Błąd nr 9 – wzorzyste skarpety do smokingu

Do smokingu pasują wyłącznie gładkie skarpety, w kolorze korespondującym z całością o długości do połowy łydki. Modele wzorzyste, krótkie obniżają formalność zestawu. Co ciekawe najlepszym wyborem do smokingu są męskie podkolanówki.

Błąd nr 10 – koszula wypuszczona na zewnątrz spodni

Na taką nonszalancję można sobie pozwolić wyłącznie w nieformalnych sytuacjach. Koszule biznesowe czy wizytowe mają z reguły dłuższy krój, który umożliwia swobodne wpuszczenie materiału do środka spodni. W takim wydaniu całość wygląda estetycznie, schludnie i bardzo elegancko.

Zostaw odpowiedź