Frak i melonik

Moda męska

CZY PASEK MUSI PASOWAĆ DO BUTÓW?
Dodatki, Porady

CZY PASEK MUSI PASOWAĆ DO BUTÓW?

Ogólna zasada wskazuje na potrzebę, dopasowania kolorystycznego skórzanych dodatków, będących uzupełnieniem stylizacji. Jednak od tej reguły są pewne wyjątki. Buty i pasek nie zawsze muszą ze sobą współgrać – czasami mogą być dobrane na zasadzie kontrastu. Takie duety sprawdzają się szczególnie podczas mniej formalnych wydarzeń. Jak łączyć poszczególne akcesoria? Na co zwrócić uwagę, wybierając pasek i buty?

Buty

Jeden z najważniejszych dodatków, od którego wymaga się najwięcej. Buty powinny być przede wszystkim wygodne i praktyczne, a do tego muszą się dobrze prezentować i współgrać z ubraniami oraz innymi akcesoriami. Idealne obuwie męskie zapewnia komfort poruszania się, jest łatwe w stylizacji i bez trudu dopasowuje się do głównych części zestawu. Szeroki wybór dostępnych modeli – od klasycznych typu oksford czy derby, poprzez wsuwane na stopę (mokasyny, loafersy) na casualowych skończywszy (sneakersy, adidasy) – ułatwia komponowanie stylizacji na różne okazje, o odmiennym stopniu formalności.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8418-Buty-meskie-P22SF-BX-019-G-0.html

Pasek

Większość męskich spodni ma praktyczne szlufki w pasie, które potrzebują odpowiedniego uzupełnia – idealnie w tym celu sprawdza się pasek, który nie tylko wypełnia wspomniane szlufki, ale również doskonale akcentuje bądź przełamuje (w zależności od fasonu, koloru, kształtu klamry) charakter outfitu. Pasek utrzymuje spodnie na właściwej wysokości i jest ciekawym gadżetem, który może, ale nie musi przykuwać uwagę otoczenia.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8143-Pasek-meski-P000B-PX-807-G.html

Skórzane akcesoria

Komponując stylizację – szczególnie formalną dobrze jest zwrócić uwagę, czy skórzane dodatki (buty, pasek, bransoleta zegarka, torba) do siebie pasują. Ma to największe znaczenie w przypadku zestawów wizytowych, które powinny wyglądać schludnie, elegancko i spójnie. Na większą swobodę, można sobie pozwolić, komponując look na co dzień. Warto również podkreślić, że wiele osób decyduje się na przełamanie zasady dotyczącej kolorystycznego dopasowania skórzanych dodatków, co w wielu przypadkach kończy się stylizacyjnym sukcesem i świadczy o doskonałym guście i znajomości najnowszych trendów.

Jak łączyć?

To, w jaki sposób połączymy dodatki – buty i pasek, w dużej mierze determinuje ostateczny charakter outfitu. Akcesoria o klasycznym kroju, w stonowanym kolorze wzmocnią formalność ubioru, co jest mile widziane w sytuacjach oficjalnych, dedykowanych na specjalne okazje. Dodatki o casualowym fasonie, w wyrazistym kolorze (często niejednolitym) to genialne dopełnienie nieformalnych zestawów, które nie muszą wpisywać się w wizytowy czy biznesowy dress code.

Podobieństwa

Do czarnego obuwia, pasuje czarny skórzany pasek z prostą klamrą. Taki duet to must-have na wieczorowe okazje. Na co dzień lub do pracy odpowiednie będą brązowe buty i pasek w korespondującym kolorze wykonany z zamszu, lub nubuku. W równie nieformalny klimat wpisują się paski z plecionki i materiału – do takiego dodatku można dobrać sneakersy, loafersy, espadryle, mokasyny lub inne casualowe bądź sportowe obuwie.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7811-Buty-meskie-loafers-P20SF-BX-005-A.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7385-Pasek-meski-D0000-PX-010-A.html

Przeciwieństwa


Dwa dodatki w kontrastującym odcieniu (np. czarnym i brązowym lub szarym i granatowym) obniżą formalność zestawu, ale z pewnością zostaną zauważone. Należy pamiętać, że takie rozwiązanie nie jest dopuszczalne podczas komponowania stylizacji formalnej czy wieczorowej. Podobnie łącznie fasonów – eleganckie buty i pasek z kolorowego materiału to gwarantowana modowa katastrofa. Inaczej sytuacja wygląda, gdy mamy do czynienia z casualowym lub sportowym outfitem, który rządzi się swoimi – mniej sztywnymi regułami.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8059-Buty-meskie-P21WF-BX-004-B.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7701-Pasek-meski-P20WF-PX-005-A.html

Zostaw odpowiedź