Frak i melonik

Moda męska

DODATKI NA ŚLUB
Dodatki, Porady

DODATKI NA ŚLUB

Akcesoria to niezwykle ważny element każdej stylizacji – szczególnie takiej, która powinna być odpowiednio przemyślana i zaplanowana w najdrobniejszym szczególe. Mowa o stylizacji ślubnej, która jest jedną z najważniejszych w życiu. Dodatki dopełniające look, dedykowany na uroczysty dzień muszą akcentować wyjątkowy klimat wydarzenia. Oprócz stylowego garnituru lub smokingu i eleganckiej koszuli warto zwrócić uwagę między innymi na obuwie, pasek, krawat lub muchę, poszetkę oraz ozdobny pin.

10 dodatków ślubnych

  • Buty.

Jeden z najważniejszych dodatków – buty. Powinny być odpowiednio wygodne, eleganckie, pasujące do całości. Zawsze doskonałym wyborem są klasyczne oksfordy lub lakierki. Obuwie ze skóry – lakierowanej lub matowej, w czarnym kolorze, wygląda niezwykle szykownie i modnie. Model sznurowany, z zamkniętą przyszwą – trafnie wpisuje się w wymagania formalnego dress code.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8593-Buty-meskie-P000B-BX-001-C-0.html

  • Skarpety.

Funkcjonalny, ale jednocześnie modny dodatek. Skarpety – niekoniecznie gładkie, dodadzą twista stylizacji formalnej. Postaw na model z delikatnym wzorem, który subtelnie nawiązuje do zainteresowań, pasji czy wykonywanego zawodu, a z pewnością przyciągniesz spojrzenia, gdy nogawka spodni przypadkowo podwinie się do góry, w trakcie przyjęcia!

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6555-Skarpetki-w-kreski-P000B-SX-515-C.html

  • Pasek.

Skórzane akcesoria w stylizacji powinny ze sobą współgrać kolorystycznie. Do czarnych butów dobierz pasek w tym samym odcieniu. Model ze skóry – licowej lub lakierowanej, z prostą klamrą będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7395-Pasek-meski-D0000-PX-022-C.html

  • Krawat lub mucha.

Trudno wyobrazić sobie kompletną wizytową stylizację bez krawata czy muchy. Elegancka koszula z kołnierzykiem to obowiązkowe towarzystwo dla równie szykownego dodatku. W zależności od fasonu i rodzaju kołnierzyka bardziej odpowiednia będzie tradycyjna mucha lub stylowy krawat. Co ważne – rodzaj dodatku – jego kształt, wielkość, kolor, należy dopasować nie tylko do pozostałych części outfitu, ale również do sylwetki (jej mocnych i słabych stron).

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8923-Krawat-meski-w-kolorze-butelkowej-zieleni.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8968-Granatowa-poszetka-w-paislet.html

  • Pin.

Małe rozcięcie w klapie marynarki – butonierka, wymaga dopełnienia, odpowiednim dodatkiem.  W tym celu najczęściej wykorzystuje się żywe kwiaty lub bardziej praktyczne – ozdobne piny. Akcesoria te mogą przybierać różną formę – kształt i rodzaj materiału, z którego wykonany jest dodatek, powinien współgrać z całością.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5309-Pin-do-marynarki-PLM-IP-037-C.html

  • Poszetka.

Do butonierki – niewielkiej kieszonki z przodu marynarki, należy dopasować ozdobną chusteczkę, czyli poszetkę. Dodatek – gładki, wzorzysty, z naturalnego jedwabiu lub lnu – wybór poszetek jest ogromny i z pewnością każdy znajdzie idealną chusteczkę dla siebie. Warto wspomnieć, że współcześnie akcesoria te pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8968-Granatowa-poszetka-w-paislet.html

  • Spinki do mankietów.

Jeśli bazą stylizacji ślubnej jest koszula z mankietami zapinanymi na spinki, to z pewnością nie można zapomnieć o tym dodatku biżuteryjnym. Najbardziej eleganckie są klasyczne spinki wykonane ze srebra, złota lub platyny, o prostym kształcie (prostokątnym lub kwadratowym).

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8909-Srebrne-kwadratowe-spinki-do-mankietow.html

  • Zegarek.

Komponując stylizację ślubną, nie można przesadzić z ilością dodatków biżuteryjnych. Główną ozdobą ma być bowiem obrączka, od której nie należy odwracać uwagi. Jeśli nosimy zegarek, to zrezygnujmy z bransolet – umiar jest jak najbardziej wskazany!

  • Pas smokingowy.

Smoking to jeden z najbardziej wizytowych strojów męskich. Jego ważnym elementem jest pas smokingowy, który zastępuje pasek. Spodnie smokingowe nie mają szelek, a pas stanowi genialne uzupełnienie ślubnego outfitu. Do pasa można dobrać muchę w tym samym kolorze.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7696-Pas-smokingowy-czarny-P000B-LX-010-C.html

  • Szelki.

Bardzo klasyczny i tradycyjny dodatek. Szelki są konieczne, kiedy w pasie spodni nie ma szlufek, do których można by dobrać pasek. Zadaniem szelek oprócz utrzymania spodni na właściwej wysokości jest zaakcentowanie ponadczasowego charakteru stylizacji.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8242-Szelki-meskie-P000B-DX-041-W-0.html

Zostaw odpowiedź