Frak i melonik

Moda męska

Garnitury, Porady

CO POWINNO BYĆ W SKŁADZIE DOBREGO JAKOŚCIOWO GARNITURU?

Za najlepsze jakościowo garnitury uważa się modele uszyte z naturalnej wełny. Tkanina ta oprócz zalet ma również kilka wad, które umniejsza stosowanie materiałów z domieszkami włókien syntetycznych czy sztucznych. Marynarka i spodnie powinny prezentować się szykownie, a do tego muszą być trwałe i wygodne w noszeniu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając idealny garnitur dla siebie.

Rodzaje tkanin

Zanim podejmiesz decyzję, jaki garnitur kupić, warto, żebyś poznał specyfikę poszczególnych tkanin – każda ma zalety i wady, które determinują funkcjonalność ubrania:

  • Tkanina naturalna.

Są to włókna pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Ten rodzaj tkaniny jest znany od wielu tysięcy lat. W modzie użytkowej najczęściej wykorzystuje się bawełnę, wełnę, jedwab, len, kaszmir.

  • Tkanina sztuczna.

Są to włókna pozyskiwane z surowców naturalnych, ale wytwarzane w wyniku chemicznej obróbki w laboratorium.  Do takich tkanin zaliczyć można: wiskozę, modal, acetat.

  • Tkanina syntetyczna.

Są to włókna, które powstają w laboratorium podczas chemicznej reakcji syntezy polimerów. Bazą podczas ich wytwarzania jest najczęściej ropa naftowa. Do takich tkanin zaliczyć można: nylon, poliester. Wiele tkanin syntetycznych przypomina wizualnie tkaniny naturalne.

Skład

Choć za najlepsze jakościowo uważa się wełniane garnitury i ten materiał nie jest pozbawiony wad. Wełna nie jest szczególnie wytrzymałym surowcem. Aby podnieść odporność tkaniny, dodaje się do wełny domieszkę innych włókien np. Poliestru, poliamidu czy elastanu. Zaletą wełny jest hipoalergiczny charakter, komfort noszenia oraz ponadczasowość.

Stosownie do okazji

Rodzaj tkaniny, z której uszyty jest garnitur, należy również dopasować do okazji, na którą komponowany jest look. Na formalne wydarzenia, najlepszym wyborem będzie garnitur z naturalnej wełny, która wygląda niezwykle szykownie i elegancko.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9012-Gladka-rozowa-marynarka-garniturowa-meska.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9011-Gladkie-rozowe-spodnie-garniturowe-meskie.html

Na co dzień czy do pracy znacznie lepiej sprawdzi się model z domieszką poliestru, poliamidu czy elastanu – dzięki temu, tkanina będzie bardziej odporna i wytrzymała, oraz mniej podatna na zagniecenia.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9016-Kraciasta-marynarka-garniturowa-z-welna.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9015-Kraciaste-spodnie-garniturowe-z-welna.html

Adekwatnie do pory roku

Na sezon wiosenno-letni must-have jest garnitur z przewiewnych, lekkich i wygodnych w noszeniu materiałów, takich jak bawełna czy len, które efektywnie wentylują powietrze, minimalizując ryzyko nadmiernego pocenia się skóry. Najczęściej fasony te mają w składzie domieszkę innych włókien np. elastanu lub poliestru.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5837-Marynarka-meska-JIN-PPLM9-3X-267-N.html?query_id=1

Jak dokonać wyboru

Przed kupnem garnituru, dobrze jest sobie odpowiedzieć na pytanie, na jakie okazje będzie noszone ubranie – na co dzień, do pracy, na biznesowe spotkania czy wieczorne uroczystości. Kolejnym aspektem jest aktualna pora roku oraz indywidualne preferencje i upodobania. Nie ma tkaniny całkowicie pozbawionej wad, więc warto postawić na taki materiał, który nienagannie układa się na sylwetce, akcentując jej specyfikę. Włókna w składzie marynarki i spodni muszą spełniać następujące warunki:

  • muszą być komfortowe w noszeniu;
  • miękkie w dotyku i bezpieczne dla skóry;
  • praktyczne i wytrzymałe.

Zostaw odpowiedź