Frak i melonik

Moda męska

JAKIE BUTY DOBRAĆ DO WIZYTOWEGO GARNITURU?
Dodatki, Garnitury, Porady

JAKIE BUTY DOBRAĆ DO WIZYTOWEGO GARNITURU?

Obuwie to integralny element ubioru. W przypadku stylizacji z garniturem w roli głównej to szczególnie ważny dodatek, który skutecznie akcentuje charakter całości. Dzięki odpowiednio dopasowanym butom outfit staje się spójny i elegancki. Komponując look, należy zwrócić uwagę nie tylko na fason poszczególnych części, ale i na ich kolor. Wizytowe obuwie powinno bezbłędnie korespondować ze spodniami garniturowymi i skórzanym paskiem.

Jak dobrać obuwie do garnituru?

Dopasowując części stylizacji – ubrania oraz dodatki, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. W przypadku wizytowego obuwia jest to:

  • Fason.

Do zestawu garniturowego pasuje obuwie wiązane – najlepiej z zamkniętą przyszwą typu oksford. Taki model ładnie koresponduje z wizytowymi fasonami. Inną alternatywą są lotniki, wiedenki lub monki.

  • Materiał.

Eleganckie obuwie powinno być wykonane ze skóry licowej – matowej lub lakierowanej. Warto również pamiętać, że buty muszą być czyste i wypastowane.

  • Kolor.

Skórzane elementy stylizacji dobrze jest dopasowywać kolorystycznie do siebie – buty do paska. Równie istotny jest kolor samego garnituru – do jasnych spodni pasują buty w brązowym odcieniu, a do ciemnego dołu z powodzeniem można dobrać czarne dodatki.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5718-Obuwie-meskie-PLM-BX-073-C.html

Do czarnego garnituru

Klasyczny czarny garnitur to najbardziej formalny (obok smokingu) strój męski. Dopełnieniem takiej stylizacji może być wyłącznie obuwie w równie eleganckim kolorze czarnym. Lakierki lub matowe buty ze skóry to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8593-Buty-meskie-P000B-BX-001-C-0.html

Do granatowego garnituru

Doskonałym uzupełnieniem granatowego garnituru są buty w brązowym kolorze. Skórzany dodatek w tym wydaniu wygląda lekko, świeżo i nowocześnie. Do brązowych oksfordów, lotników lub monek, należy dopasować pasek z prostą klamrą w tym samym odcieniu.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8576-Buty-meskie-P22SF-BX-014-A-0.html

Do szarego garnituru

Must-have do szarych spodni i marynarki są buty w jasnobrązowym kolorze, które wpisują się pół-formalny charakter garnituru w jasnym wydaniu. Obuwie łączące styl klasycznej elegancji z modnym kolorem sprawdzi się do pracy, na rodzinne spotkanie, romantyczną randkę.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5776-Obuwie-meskie-PPLM9-BX-073-Y.html

Do bordowego garnituru

Zestaw garniturowy w bordowym kolorze to nieoczywisty wybór i takie też powinno być obuwie, które zostanie do niego dopasowane. Monki w brązowym, bordowym, granatowym lub czarnym odcieniu to genialny model, obok którego nie można przejść obojętnie!

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7446-Obuwie-meskie-P20SF-BX-007-D.html

A kolor skarpetek?

Częstą przyczyną stylizacyjnych porażek jest niewłaściwie dopasowany kolor skarpet – zarówno do spodni, jak i do butów. Do wizytowego zestawu garniturowego należy dobrać gładkie skarpety w neutralnym kolorze. Czarne spodnie i ciemne buty pasują wyłącznie do czarnych skarpet. W przypadku jaśniejszych odcieni głównych elementów outfitu dobrze jest postawić na skarpety w jak najbardziej zbliżonym kolorze.

Zostaw odpowiedź