Frak i melonik

Moda męska

JAK POPRAWNIE DOPASOWAĆ PŁASZCZ DO SYLWETKI?
Porady

JAK POPRAWNIE DOPASOWAĆ PŁASZCZ DO SYLWETKI?

Wybór odpowiedniego płaszcza nie jest łatwym zadaniem. Szeroki wybór dostępnych modeli, różniących się fasonem, kolorem, wzorem, materiałem, może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Krój okrycia wierzchniego dobrze jest dopasować do sylwetki – jej mocnych i słabych stron. Nie bez znaczenia jest również wzrost – długi płaszcz nie wygląda korzystnie na niewysokich osobach. Zobacz jak dopasować płaszcz do budowy ciała i na co zwrócić uwagę, wybierając właściwy model!

Rodzaj zapięcia a sylwetka

Fason dwurzędowy lub jednorzędowy – rodzaj zapięcia ma bezpośredni wpływ na wizualne postrzeganie sylwetki. Osoby o proporcjonalnej, normalnej budowie ciała, równie dobrze prezentują się w modelach zapinanych na jeden, jak i dwa rzędy guzików. Panowie, których sylwetka jest daleka ideału – powinni bardziej starannie dobierać fason okrycia. Szczupłe osoby fantastycznie wyglądają w modelach dwurzędowych – górne partie ciała wydają się wówczas bardziej proporcjonalne. Dla mężczyzn, których zmorą są nadprogramowe kilogramy, znacznie lepszym wyborem będzie płaszcz jednorzędowy, który optycznie wysmukli i wyszczupli tors.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8875-Plaszcz-meski-P22WP-7X-004-E-0.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8874-Plaszcz-meski-P22WF-7X-001-G-0.html

Długość a wzrost

Kolejnym bardzo ważnym kryterium, którym należy się kierować, dobierając płaszcz jest wzrost. I w tym przypadku, podobnie jak u osób o proporcjonalnej budowie ciała, sprawa jest o wiele prostsza – odpowiedni będzie zarówno krótszy, jak i dłuższy model np. sięgający do kostek. Niscy panowie powinni postawić na fasony sięgające maksymalnie za biodra – dłuższe okrycie może nie potrzebnie dodatkowo wizualnie „skrócić” sylwetkę. Wysocy mężczyźni genialnie wyglądają w długich płaszczach – taki rodzaj okrycia jest w zasadzie dedykowany włącznie takim osobom.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7152-Plaszcz-meski-REYNOSA-P20WF-7X-014-E.html

Rodzaj wzoru

Za pomocą odpowiednio dopasowanego printu można skutecznie wpływać na optyczne postrzeganie sylwetki. Umiejętnie dobrany wzór na okryciu wierzchnim, pomoże skutecznie zatuszować ewentualne mankamenty czy niedoskonałości. Duże, przyciągające wzrok desenie sprawdzą się u osób o masywnej sylwetce i nadprogramowych kilogramach. Drobne printy np. kratka to znacznie lepszy wybór w przypadku szczupłych panów, którzy wizualnie chcą dodać sobie objętości w górnych partiach ciała.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8822-Plaszcz-meski-P22WF-7X-007-C-0.html

Czego unikać?

Niewłaściwe dopasowanie rodzaju płaszcza – kroju, koloru czy wzoru, może być przyczyną stylizacyjnej katastrofy. Zobacz, czego należy bezwzględnie unikać:

  • Fason do kostek dla niewysokiej osoby.
  • Za mały rozmiar.
  • Oversizowy krój dla drobnego mężczyzny.
  • Duże, przykuwające uwagę, wyraziste printy dla osoby o problematycznej sylwetce.
  • Zła jakość materiału okrycia wierzchniego.
  • Za duża ilość kieszeni – przednich i bocznych, dla pana o masywnej budowie ciała.

Jak wybrać idealny płaszcz na chłodniejsze miesiące?

Wybór odpowiedniego płaszcza na sezon jesienno-zimowy, to nie tylko baczne przyjrzenie się rodzajowi posiadanej sylwetki i obiektywna ocena jej mocnych i słabych stron, ale również ocena jakości materiału czy sposobu wykończenia okrycia:

  • Tkanina.

Dobry jakościowo płaszcz męski powinien być uszyty z dobrych jakościowo włókien, które są wytrzymałe i odporne, a do tego skutecznie izolują ciepło i dbają o wygodę noszenia.

  • Dodatkowe elementy.

Wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę na sposób zapięcia okrycia, obecność podszewki, stójkę, kieszenie oraz inne elementy, które podnoszą funkcjonalność płaszcza.

Zostaw odpowiedź