Frak i melonik

Moda męska

ZADBAJ O PRZECHOWYWANIE
Porady

ZADBAJ O PRZECHOWYWANIE

Umiejętne przechowywanie ubrań zapewnia ich nienaganny wygląd przez dłuższy czas. Specjalne pokrowce na garnitury, koszule czy akcesoria to must-have w męskiej garderobie. Dlaczego odpowiednie przechowywanie odzieży jest takie ważne? Jak zadbać o ubrania wykonane z naturalnych materiałów? Jak pakować koszule, marynarki, spodnie i krawaty na wyjazd? Sprawdź i odważ się na przemyślaną organizację!

W garderobie

Dobrze zorganizowana i uporządkowana garderoba to absolutna podstawa. Projektując szafę czy specjalne pomieszczenie, w którym przechowujemy odzież, dodatki i akcesoria, warto zwrócić uwagę na to, jakie ubrania nosimy najczęściej i na które fasony, pozostawić najwięcej miejsca. Jeśli preferujemy elegancki styl i częściej wkładamy garnitury, zadbajmy o to, aby w szafie znalazło się miejsce właśnie na tego typu odzież. W sytuacji, gdy naszym znakiem rozpoznawczym są sportowe bluzy, jeansy i T-shirty, być może więcej miejsca potrzebujemy nie na wieszakach, a w szufladach komody.

Na wyjazd

Kolejnym wyzwaniem jest umiejętne zapakowanie torby, walizki lub plecaka, kiedy udajemy się na urlop, w podróż służbową lub w delegację. Przestrzeń w walizce – niezależnie od jej wielkości, jest jednak mocno ograniczona. Dobrze jest więc zastanowić się, jakie ubrania i akcesoria, faktycznie będą potrzebne na wjeździe. Staranne zaplanowanie, ułożenie i posegregowanie odzieży gwarantuje, że dotrzemy na miejsce ze schludnie wyglądającymi spodniami, koszulkami czy marynarkami.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5069-Pokrowiec-na-garnitur-P000B-UP-006-C.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8112-Pokrowiec-na-koszule-P000B-UP-009-C.html

Dlaczego właściwe przechowywanie jest takie ważne?

Odpowiednie przechowywanie ubrań – niezależnie od tego czy w garderobie czy w walizce podróżnej jest ważne z kilku powodów:

  • Ubrania nie niszczą się tak szybko i przez długi czas wyglądają schludnie.
  • W uporządkowanej garderobie łatwiej się odnaleźć – wszystko ma swoje miejsce, co znacząco ułatwia codzienne komponowanie stylizacji.
  • W dobrze spakowanej walizce czy torbie, mieści się więcej ubrań i dodatków.

Jak przechowywać kolorowe ubrania?

Odzież w jasnych i ciemnych kolorach dobrze jest przechowywać oddzielnie. Takie działanie ma nie tylko estetyczny wymiar, ale przede wszystkim ułatwia organizację i eliminuje ryzyko zafarbowania jasnych ubrań. Podobną metodę należy przyjąć podczas prania czy suszenia ubrań w jasnych i ciemnych kolorach.

Jak przechowywać odzież z naturalnych materiałów?

Koszule, spodnie czy spodenki wykonane z naturalnych włókien – bawełny, lnu, wełny czy jedwabiu, mają tendencję do zagniatania się dlatego też, dobrze jest je przechowywać starannie rozwieszone czy złożone, tak aby po wyjęciu ich z szuflady, szafy czy torby, nie było konieczności ponownego prasowania.

Jak przechowywać spodnie i marynarki?

Garnitur dobrze jest przechowywać czy przewozić w odpowiednio do tego celu przeznaczonym pokrowcu, na wieszaku. Marynarka powinna pozostać rozpięta, spodnie zaś należy złożyć za nogawki, w miejscu gdzie tworzy się kant. Dobrze jest opróżnić kieszenie, a przed założeniem, lekko oczyścić garnitur za pomocą specjalnej szczotki lub wałka. 

Jak przechowywać koszule?

Koszule z kołnierzykiem można przechować na dwa sposoby – rozwieszone na wieszaku lub starannie złożone. W przypadku pierwszej opcji należy postawić na wieszak z szerokimi ramionami,  które nie odkształcą ubrania. Kołnierzyk koszuli powinien być zapięty, natomiast reszta guzików – odpięta. Przechowując koszulę w szufladzie lub na półce, należy zadbać o jak najmniejszą ilość zagięć i pamiętać, o kolorystycznej segregacji.

Jak przechowywać eleganckie obuwie?

Buty ze skóry należy przechowywać lub przewozić starannie wyczyszczone, wypastowane, z prawidłami umieszczonymi w środku. Dobrze sprawdzą się również specjalne pudełka, w których obuwie będzie odseparowane od innych dodatków czy odzieży.

Zostaw odpowiedź