Frak i melonik

Moda męska

Dodatki, Porady

BIZNESOWA KOSZULA – CO ZROBIĆ, ABY ZAWSZE PREZENTOWAŁA SIĘ ELEGANCKO I SCHLUDNIE?

Klasyczna koszula z kołnierzykiem to baza stylu biznesowego. Model o idealnie dopasowanym do sylwetki kroju, w neutralnym kolorze, uszyty z dobrej jakościowo tkaniny stanie się ulubionym elementem garderoby, dzięki któremu będzie można stworzyć look, dedykowany nie tylko na formalne okazje. Jak nosić elegancką koszulę? Co zrobić, aby stylizacja zawsze wyglądała schludnie, modnie i adekwatnie do okoliczności? Jaki model wpisuje się w ponadczasowe trendy?

Biznesowa koszula, czyli jaka?

Model biznesowy wyróżnia się kilkoma elementami charakterystycznymi, które sprawiają, że trafnie wpisuje się on w formalny dress code. Koszula biznesowa ma stonowany kolor, dobrze dopasowany krój, długie rękawy zakończone mankietami i elegancki kołnierzyk – kent, włoski, pół-włoski, hidden button-down. Można ją nosić w zestawie z dwu lub trzyczęściowym garniturem. Pod spód kołnierzyka pasuje mucha lub krawat.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8359-Koszula-meska-P000B-1X-051-B-S.html

Kołnierzyk

Jednym z najważniejszych elementów męskiej koszuli jest kołnierzyk, który determinuje formalność ubrania. Koszula z kołnierzykiem typu kent, który ma długie, stosunkowo blisko ułożone wyłogi, uważana jest za najbardziej uniwersalny fason. Model włoski lub pół-włoski ma z kolei szeroko ułożone, krótkie wyłogi. Ciekawą alternatywą jest koszula z kołnierzykiem hidden button-down, pod którą można dopasować odpowiedni dodatek – krawat w jednolitym kolorze lub muchę w mikrowzór.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6949-Koszula-meska-ALICANTE-P20SF-1X-044-B.html

Rękawy i mankiety

Formalna koszula to wyłącznie model z długim rękawem, wykończonym mankietem zapinanym guzikami lub spinkami. W hierarchii dress code model na spinki zajmuje wyższą pozycję. Do takiej koszuli należy obowiązkowo dobrać spinki. Fason z mankietami na guziki jest uniwersalny i praktyczny. Wybór rodzaju zapięcia mankietu to kwestia indywidualnych preferencji, ale bezwzględnie należy pamiętać o długości rękawa.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5912-Koszula-meska-PPLM9-1X-565-N.html

Tors

Dopasowanie koszuli to klucz do sukcesu udanej stylizacji – ubranie powinno akcentować specyfikę sylwetki i zapewniać komfort poruszania się. Modele SLIM FIT i REGULAR FIT różnią się stopniem dopasowania do torsu. SLIM FIT jest mocno przylegający, a REGULAR FIT luźniejszy. To, jaki fason wybierzemy, powinno być zdeterminowane budową ciała – zaletami i wadami. Panowie o pełniej, mocnej posturze zdecydowanie lepiej wyglądają w modelach REGULAR, a szczupłe osoby lub te o nienagannej budowie powinny wybrać fason SLIM FIT.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7083-Koszula-meska-TIJUANA-P20WF-1X-047-B.html

Kolor

W biznesowy dress code wpisują się koszule w stonowanej kolorystyce, z klasycznej palety barw. Klasyczna biel, subtelny błękit, delikatny róż, écru. Koszula formalna powinna mieć gładki kolor, który subtelnie współgra z pozostałymi elementami stylizacji – marynarką, spodniami, krawatem (lub muchą) i poszetką.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8361-Koszula-meska-P000B-1X-054-N-S.html

Materiał

Porządna koszula biznesowa to model wykonany z równie wysokojakościowego materiału naturalnego, który pozwala skórze swobodnie oddychać. Najlepszym wyborem będzie koszula z bawełny, która przepuszcza powietrze, nie podrażnia skóry i jest łatwa w pielęgnacji.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5913-Koszula-meska-PPLM9-1X-565-R.html

Jak dbać o koszulę z kołnierzykiem?

Koszula z kołnierzykiem, którą zakłada się pod spód marynarki i/lub kamizelki powinna być czysta, starannie uprasowana i dokładanie zapięta. Wszelkie odstępstwa będą postrzegane jako wyraz niechlujności i niedbałości, a pośrednio również braku profesjonalizmu.

Jak nosić koszulę z kołnierzykiem?

Model z kołnierzykiem – typu kent, włoskim, pół-włoskim czy hidden button-down można nosić w duecie z krawatem lub muchą. Koszula obowiązkowo powinna być zatknięta w spodnie, a górny guzik kołnierzyka i mankiety zapięte. Co ważne – koszule biznesowe mają na ogół nieco dłuższy krój, który umożliwia włożenie ubrania do spodni, tak aby całość wyglądała elegancko.

Zostaw odpowiedź