Frak i melonik

Moda męska

JAK SKŁADAĆ POSZETKĘ?
Dodatki, Porady

JAK SKŁADAĆ POSZETKĘ?

Poszetka to ponadczasowy element męskiej garderoby. Ozdobna chusteczka pełni przede wszystkim funkcję ozdobną – wypełnia brustaszę i podkreśla charakter stylizacji. Duży wybór kolorów, wzorów, materiałów, a także wielkości poszetek, umożliwia znalezienie idealnej chusteczki, która w niepowtarzany sposób dopełni look. Jaki dodatek wybrać? Jak składać poszetkę?

Gorący must-have

Właściwie dopasowana poszetka sprawia, że stylizacja zyskuje na atrakcyjności. Ten klasyczny dodatek wpisujący się w nurt ponadczasowej elegancji, sprawdzi się szczególnie w sytuacjach formalnych. Poszetka z łatwością może stać się integralnym elementem wielu outfitów – również w wydaniu codziennym.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8970-Granatowo-pomaranczowa-wzorzysta-poszetka.html

Funkcjonalność

Dawniej poszetka pełniła znacznie więcej funkcji niż współcześnie. Obecnie poszetka dopełnia look, wzmacnia lub przełamuje charakter całości i podnosi walory estetyczne stylizacji. Jeszcze kilka dekad temu była to po prostu chusteczka, którą dżentelmen mógł użyczyć damie podczas przyjęcia czy spotkania.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8967-Wzorzysta-zielona-poszetka.html

Trzy sposoby na złożenie poszetki

  • Prostokąt.

Chusteczkę należy złożyć na pół, a następnie dłuższe boki wywinąć do środka – tak, aby powstał prostokąt. Z kieszonki powinien wystawać wyłącznie wąski pasek poszetki.

  • Puff.

Poszetkę należy chwycić za środek i umieścić jej końcówki w kieszonce marynarki. Wystająca część chusteczki powinna wizualnie przypominać poduszeczkę. Inny sposób to tak zwany „odwrócony puff”. W kieszonce umieszcza się wówczas środkową część poszetki, tak aby z kieszonki wystawały końce. Drugi sposób jej jednak mniej formalny.

  • Rogi.

W tym przypadku chusteczkę składamy na pół, a potem jeszcze raz zginamy ją w połowie – tak, aby powstał trójkąt. Następnie dwa boczne wierzchołki, zawijamy do środka. Poszetkę umieszczamy w kieszonce w taki sposób, by wystawał z niej wierzchołek trójkąta.

Kolor i wzór chusteczki

Obecnie wybór męskich poszetek jest naprawdę imponujący. Chusteczki ozdobne, służące do wypełnienia małej kieszonki z przodu marynarki – brustaszy, dostępne są zarówno w wydaniu jednolitym, jak i wzorzystym. Gładka poszetka ma bardziej formalny charakter od modelu w printy. Rodzaj chusteczki dobrze jest dopasować do pozostałych części outfitu i okazji, na którą komponowany jest look. W wydaniu smart casualowym doskonale sprawdzi się wielobarwna poszetka.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8960-Oryginalna-bordowa-poszetka-we-wzor.html

Materiał

Większość dostępnych na rynku poszetek wykonana jest z poliestru. Równie dużą popularnością cieszą się modele z jedwabiu, bawełny czy lnu. To, z jakiego materiału uszyta jest chusteczka, podobnie jak kolor czy wzór, determinuje stopień formalności dodatku. Najwyższą pozycję w hierarchii zajmują poszetki z naturalnych, wysokojakościowych włókien.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8649-Poszetka-P22SP-HX-047-S-0.html

Na jakie okazje?

Obecność poszetki w stylizacji zdecydowanie bardzo pozytywnie wpływa na stronę wizualną outfitu oraz jego rangę. Chusteczka ozdobna utożsamiana jest ze stylem wizytowym, ale równie dobrze koresponduje z mniej formalnymi fasonami – T-shirtami, swetrami z golfem, marynarkami w printy. Poszetkę można zatem założyć na specjalne wydarzenia – przyjęcie, wesele, romantyczną kolację, spotkanie biznesowe, rodzinny obiad, a także na co dzień.

Zostaw odpowiedź