Frak i melonik

Moda męska

Porady

KOMUNIA – JAK SIĘ UBRAĆ?

Maj zapasem, a wraz z nim sezon komunijny. To wyjątkowe wydarzenie w życiu rodziny zasługuje na szczególną oprawę. Niezależnie od tego, czy w tym dniu występujesz w charakterze rodzica głównego uczestnika sakramentu, czy jako gość – powinieneś zadbać o elegancki i schludny wygląd.    Najlepszym wyborem na Komunię i przyjęcie odbywające się po niej, jest klasyczny garnitur. Strój bazujący na prostych fasonach, stonowanych kolorach oraz szykownych dodatkach, to prawdziwy strzał w dziesiątkę! Zobacz przykładowe stylizacje na rodzinną uroczystość. I sprawdź, czego unikać komponując look wizytowy.

Komunia – ważna uroczystość

Przyjęcie sakramentu Komunii Świętej jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu całej rodziny. To podniosła uroczystość, której towarzyszy najczęściej nietypowa oprawa. Po części oficjalnej odbywającej się w kościele następuje część nieoficjalna – przyjęcie w domu, kawiarni lub restauracji. Podczas całego dnia, wszystkich uczestników obowiązuje formalny dress code.

Dress code

Wizytowy dress code bazuje na klasycznych fasonach, takich jak koszule z kołnierzykiem, marynarki, spodnie z nogawką w kant, kamizelki, a także na neutralnych kolorach – białym, szarym, beżowym, granatowym. Look dopełniają szykowne dodatki – skórzane obuwie, pasek z prostą klamrą, spinki do mankietów, krawat lub mucha, poszetka. Strój na oficjalne wydarzenie powinien być schludny, elegancki, zachowawczy i modny.

Klasyczna stylizacja

Bezpiecznym wyborem na Komunię, będzie garnitur. Marynarka i dopasowane kolorystycznie spodnie to idealna baza stylizacji na ważną, rodzinną uroczystość. Przyjęcie komunijne odbywa się wiosną, dlatego też dobrze jest postawić na model w jasnej tonacji kolorystycznej. Pod spód marynarki – biała lub pastelowa koszula. Look ograją dodatki – krawat, poszetka, oksfordy oraz pasek ze skóry.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9151-Szara-marynarka-garniturowa-w-niebiesko-biala-krate.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9150-Szare-spodnie-garniturowe-w-niebiesko-biala-krate.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8991-Elegancka-biala-koszula-meska.html

Nowoczesna stylizacja

W nowoczesnej odsłonie zamiast marynarki, postaw na kamizelkę garniturową i koszulę z modnym printem. Na dół stylizacji – gładkie spodnie, z nogawką zaprasowaną w kant. Na stopy loafersy, kolorystycznie korespondujące z pozostałymi częściami outfitu. Kołnierzyk pozostaw odpięty i zrezygnuj z krawata – na taką nonszalancję możesz sobie pozwolić pod warunkiem, że nie jesteś rodzicem głównego bohatera dnia, przyjmującego sakrament.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9030-Biala-koszula-meska-w-granatowe-listki.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8682-Granatowa-kamizelka-garniturowa.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9013-Gladkie-granatowe-spodnie-garniturowe.html

Jakie dodatki do outfitu na Komunię?

Ważnym elementem stylizacji są akcesoria, które akcentują charakter zestawu. Dopełnieniem outfitu na Komunię powinny być szykowne dodatki, wykonane z najwyższą starannością i dbałością o detale. Skórzane elementy – pasek i buty, dobrze jest dopasować pod kątem kolorystycznym. Krawat lub muchę, należy dobrać do poszetki.

Jak uniknąć błędów?

Najczęstszą przyczyną stylizacyjnego faux-pas jest nieumiejętne dopasowanie fasonu ubrania do sylwetki oraz nieodpowiedni stopień formalności poszczególnych elementów – nieadekwatny do okoliczności. Komponując look na komunię, staraj się unikać casualowych krojów, nadmiaru printów, zbyt wyrazistych kolorów oraz sportowych dodatków.

Zostaw odpowiedź